Arash Taher Fa En

پریدن از شاخه‌ها

یک برنامه ساده و جمع و جور به منظور هرچه راحت تر کردن حرکت بین شاخه‌ها؛ در واقع آوردن قابلیت Auto-Complete برای پوشه‌ها.

Path Navigator prorgram

مدت‌ها بود که می‌خواستم بنویسمش، اما موقعیت جور نمی‌شد. زمانی‌ که با اوبونتو ۱۰.۰۴ کار می‌کردم، با فشار دادن کلی‌ Shift+F2 پنجره Run باز میشد که اون هم تقریبا همین کار رو انجام میداد. اما از نسخه‌های بعدی این قابلیت به خوبی‌ قبل پشتیبانی‌ نمی‌شد. ( برای مسیر‌های از شاخه Home ، باید ابتدا کلید ~ رو میفشردیم ! ) البته در ویندوز از همان ابتدا چنین چیزی وجود نداشت. مکافات فشردن پنجره و E و شروع از My Computer و کشیدن موس به این سمت و اون سمت برای من واقعا اعصاب خورد کنه. حالا باز خدا رو شکر به خاطر وجود XYplorer ، یک برنامه جایگزین فوق‌العاده برای Explorer ویندوز.

XYplorer

از نظر برنامه‌نویسی هم نکته‌ای که می‌تونه مفید باشه، کلاسی است که از اون برای کار با Hot-Key‌ها و رزرو کردن اونها در سیستم عامل این برنامه استفاده شده، می‌تونه بعدا به درد بخور.

خوشحال میشم استفاده کنید و اگه جا برای بهبود داره، یا خودتون اقدام کنید یا به من اطلاع بدید. کد‌ها رو از اینجا، و فایل‌های اجرایی رو از اینجا میتونید دریافت کنید. کد برنامه مسلما به زبان فصیح سی‌ شارپ نوشته شده است.

Fork me on GitHub